Trądzik różowaty

Czy to z powodu skłonności dziedzicznych,czy też przyczyną jest rozchwianie równowagi hormonalnej,reakcja na zanieczyszczenie środowiska bądż przejściowe kłopoty związane z trybem życia,nasza skóra odczuwa te zmiany, wymaga diagnozy i precyzyjnego leczenia.

W dużej mierze trądzik różowaty jest dziedziczny i świadczy o kruchości naczynek krwionośnych.
Pojawia się i jego stan  pogarsza się w przypadkach stresu,gwałtownych zmian temperatury,nadużucia alkoholu, spożywania ostro przyprawionych potraw,zaparciach,ciąży,nadciśnieniu tętniczym.
Pęknięcie jednego czy dwóch naczynek to sygnał, aby unikać wszystkich przyczyn,sprzyjających pojawieniu się tej dolegliwości.

Wygląd skóry z trądzikiem różowatym:
-policzki łatwo sięczerwienią,zwłaszcza przy zmianie temperatury otoczenia
-pojawiają się popękane naczynka krwionośne. Początkowo zjawisko to ogranicza się do policzków,potem pojawia się również na nosie.
-na zaczerwienionych miejscach pojawiają się ogniska zapalne w postaci czerwonych wyprysków. Ta faza jest znana jako różyca.

Środki zaradcze.
Leczenie polega na zapobieganiu,gdyż kosmetyki są mało skuteczne.
W połączeniu z higienicznym trybem życia, specjalne kremy łagodzą pierwsze symptomy tdziku różowatego. Zawierają one wyciągi z roślin o właściwościach obkurczających naczynka krwionośne,działających na mikrocyrkulację krwi i przeciwzapalnych, takich jak kasztanowiec indyjski,nostrzyk,pigwowiec,witaminy E i C.
Jeśli uderzenia gorąca stają się zbyt dokuczliwe, najwyższy czas na wizytę u dermatologa. Należy ten rodzaj skóry delikatnie pielęgnować, stosując jedynie produkty o łagodnym działaniu, bez alkoholu, z npisem na etykiecie, że są przeznaczone do skóry z trądzikiem różowatym.
Unikamy wszelkich przyczyn pojawiania się trądziku różowatego, czy to psychicznych /dbanie o siebie/, czy też żywieniowych /alkohol/, czy wreszcie zewnętrznych: parówek, masażu, kosmetyków z zawartością retinolu lub keasów AHA, maseczek ziemnych, peelingu mechanicznego, słońca, kąpieli morskich bez odpowiedniego filtra.